x

Z ŻYCIA GIMNAZJUM.

Nasza szkoła rozpoczęła działalność 1 września 1999 roku. Od 1 września 2000 roku mieści się w pięknym, nowoczesnym budynku przystosowanym do nauczania integracyjnego ( podjazdy, winda ). Jasne przestronne sale kolorowo umeblowane zachęcają do pracy. Jesteśmy szkołą szans i sukcesów. Nasze motto: "Jeśli ukaże się młodym piękno i dobro, zostawiając wolność, to w ogień skoczą za tymi wartościami. Jeśli zaś zmusi się ich do czegokolwiek, to skamienieją w oporze"

Jesteśmy również szkołą zwalczającą stereotypy, promującą humanistyczny system wartości, szacunek dla tradycji oraz zapewniają uczniom przyjazną atmosferę i poczucie bezpieczeństwa. Rozwijamy samorządność ucznia,współpracujemy z rodziną i środowiskiem lokalnym, zapewniając wykwalifikowaną i życzliwą kadrę, która gwarantuje wysoki poziom nauczania.

Jednym z najważniejszych dni w historii naszej szkoły był dzień 23 listopada 2001 roku. Odbyła się wtedy uroczystość WRĘCZENIA SZTANDARU SZKOLE, której przewodniczył Ks. Ordynariusz Kazimierz Romaniuk. W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele władz gminnych, Rady Rodziców, nauczyciele, rodzice i uczniowie.

Sztandar szkoły

Szkoła jest otwarta na potrzeby uczniów. Buduje ich przyszłość w oparciu o diagnozę oczekiwań i wyznań XXI wieku. Jesteśmy szkołą bezpieczną i zapewniamy pełny i właściwy rozwój, kameralność (klasy liczą do 25 uczniów). Nasze gimnazjum może stać się wymarzoną szkołą dla każdego.

Nasza szkoła mieści się w pięknym nowoczesnym budynku przystosowanym do nauczania integracyjnego. W 2000 roku została oddana do użytku wspaniała hala sportowa z pełnym wyposażeniem dorównująca standardom światowym. Obok szkoły znajduje się duże boisko do piłki nożnej i koszykówki, korty tenisowe i bieżnia. Obecnie w szkole uczy się 816 uczniów, czuwa nad nimi 81 nauczycieli i 24 osób personelu. Uczniowie mają możliwość nauki języka angielskiego, francuskiego i niemieckiego, oraz korzystania z dobrze wyposażonych pracowni komputerowych z dostępem do internetu. W szkole istnieją klasy o charakterze: matematycznym, humanistycznym, kulturowym i językowy. Nad prawidłowym rozwojem psychicznymi emocjonalnym gimnazjalistów czuwa doświadczona kadra psychologów i pedagogów.

Szkoła jest otwarta na potrzeby młodzieży. Buduje jej przyszłść w oparciu o diagnozę oczekiwań i wyzwań XXI wieku. Zależy nam na uświadomieniu uczniom ich wpływu na losy szkoły i udział w życiu szkolnym. Staramy się stwarzać możliwości pogłębiania swojej wiedzy na zajęciach nadobowiązkowych, uczestnictwa w kołach zainteresowań, rozwijania swoich zdolności artystycznych i sportowych.

ul.Strumykowa 21

tel. 22 58 70 990 , 22 58 70 981
fax. 676-53-75

sekretariat@strumyk21.edu.pl

Ni

Projekt i realizacja:    Serwkom Sp. z o.o.